Geriausia auto nuoma keliaujant į Lietuvą

Jei grįžtate iš užsienio autostogauti į Lietuvą ar tiesiog prireikė automobilio, geriausias sprendimas yra psinaudoti auto nuoma. Automobilių nuomos verslas Lietuvoje jau yra įleidęs gana gilias šaknis – visuose Lietuvos miestuose gausu įvairių įmonių, kurios siūlo jums išsinuomoti transporto priemonę. Būtent dėl šios priežasties, paprastam mirtingajam gali būti ganėtinai keblu išsirinkti paslaugos tiekėją kuris geriausiai atitiktų jo poreikius. Situacija dar pasunkėja, jei automobilių nuomos paslauga ketinate pasinaudoti pirmą kartą. Nepatyrusiam klientui reikėtų būtinai pasidomėti šios paslaugos niuansais prieš pirmą kartą žengiant į automobilių nuomos punktą.

Keblumai suprantant kainą

NeorentTikriausiai pats aktualiausias klausimas norintiems išsinuomoti automobilį yra paslaugos kaina. Kaina gali labai svyruoti – vienuose automobilių nuomos punktuose pigiausi automobiliai kainuoja vos dešimt eurų už parą, kai tuo tarpu kituose sumos kur kas didesnės. Dažniausiai taip yra todėl, jog į kainą nėra priskaičiuota įvairių papildomų mokesčių, kuriuos jūs vienaip ar kitaip būsite priversti sumokėti. Dėl šios priežasties būtina įsigilinti į kainos struktūrą – priešingu atveju galite sumokėti daugiau, nors iš pirmo žvilgsnio išsirinkote pigesnį variantą.

Kai nuomositės automobilį, jums būtinai teks sumokėti užstatą, kuris bus lyg garantas jog automobilį grąžinsite tvarkingą ir nepažeistą. Jei nesilaikysite nuomos sutartyje numatytų sąlygų, galite neatgauti dalies ar net viso savo užstato. Užstato suma yra pakankamai didelė – nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų (priklausomai nuo to, kokios vertės automobilį nuomojatės). Tai reiškia, kad jums nepakanka turėti tiek pinigų, kiek ketinate sumokėti vien už automobilio nuomą.

Be to, kai kurios automobilių nuomos kompanijos į kainą neįskaičiuoja draudimo kaina, kurią taip pat turėsite susimokėti. Visi nuomojami automobiliai yra apdrausti kasko draudimu, kuris apsaugos jus nuo atsakomybės dėl nelaimingų įvykių ar vagysčių.

Jei jums reikia papildomos įrangos į automobilį, pvz. GPS navigacijos, vaikiškos kėdutės ar pan., už jos taip pat mokėsite papildomai.

Taip pat yra kai kurie limitai, apie kuriuos turėtumėte žinoti. Pavyzdžiui, automobiliui gali būti taikomi pravažiuotų kilometrų apribojimai – ne daugiau nei 500 kilometrų per parą ar pan.